Všeobecné informácie

Prosíme všetkých rodičov, aby si tieto informácie dôkladne prečítali a riadili sa podľa nich

So sebou si treba priniesť

dojčatá a batoľatá:

  • záväznú prihlášku – 1 kópia
  • potvrdenie pediatra o zdravotnom stave dieťaťa
  • čisté prezuvky vhodné do vlhkého prostredia - najlepšie penové, gumové. V centre je zakázané chodiť naboso!
  • plavky (pre seba, pre dieťa neoprénové plavky – možnosť zakúpenia u nás). Ak sa dieťa istotou pýta na nočník stačia klasické plavky pre dieťa
  • uterák  pre seba, uterák pre dieťa (alebo župan, osuška)
  • detské mydlo pre seba aj dieťa
  • potreby na prebaľovanie, čistú plienku (po plávaní), krém na zapareniny (ak dieťa používa), podložku alebo plienku na prebaľovací pult
  • pitie a jedlo pre dieťa (nie v sklenom obale), obľúbenú hračku.

 deti 3 – 6 rokov:

  • plaveckú čiapku (textilnú, latexovú alebo silikónovú)
  • plavecké okuliare

Každé dieťa musí ísť do bazéna v sprievode jedného rodiča, prípadne rodičom poverenej dospelej osoby (nie napr: matka s dvoma deťmi naraz). Deti sa nesmú v priestoroch centra pohybovať bez plienok a samé.  Treba dávať pozor na dvere, schody a pošmyknutie sa na podlahe.

Hygienické a bezpečnostné zásady

Vstup do bazénu je prísne zakázaný osobám s horúčkou, zápalom očných spojiviek, kožnými chorobami, hnačkou, chorobami sprevádzanými výtokom a bacilonosičom črevných chorôb. Ďalej osobám, ktoré sú v karanténe pre výskyt infekcie v kolektívoch a aj príslušníkom rodiny, kde sa vyskytla nákazlivá choroba.

Príchod, príprava do  bazéna a sprchovanie

Rodič sa prezuje vo vstupnej chodbe do čistých prezuviek, topánky si vloží do botníka alebo si ich zoberie do igelitky a vloží si ich do skrinky na odloženie svojich osobných vecí. V šatni sa najprv prezlečie rodič a potom zoblečie dieťa do plienok. Mamičky si dlhé vlasy musia pevne vypnúť a odlíčiť sa. Rodič spolu s dieťaťom prechádzajú do bazénovej miestnosti k sprchám, kde si dieťa odloží do detskej ohrádky.

Najskôr sa osprchuje rodič. Dôkladné osprchovanie celého tela detským mydlom bez plaviek je dôležité, aj keď sa rodič sprchoval doma! Prečo? Pri nezodpovednom prístupe môže tzv. biologický odpad z tela človeka, teda odlupujúce sa šupiny kože, mikroflóra na slizniciach genitálií, konečníku a proces potenia, výrazne znečistiť vodu pre „plávanie“ detí.

Používanie čistých  vypratých a vysušených plaviek pred každým plávaním považujeme za samozrejmosť. Osobná hygiena platí aj pre dieťa.

Po osprchovaní treba dieťa obliecť do neoprénových plaviek, ktoré obopínajú stehno a bruško, musí sa v nich totiž udržať stolica aj moč. Ak je dieťa pokakané tesne pred lekciou, je to taktiež potrebné oznámiť inštruktorovi!

Ak je dieťa staršie, musí použiť nočník na vycikanie pred vstupom do bazéna. Ak sa dieťa predsa náhodou niekde vyciká, alebo inak znečistí priestor, treba to ihneď oznámiť inštruktorovi. Nie je to hanba a je nezodpovedné to neoznámiť.

Prosíme rodičov, aby sa sprchovali dôsledne aj s mydlom.

Pri  bazéne sa nachádzajú čisté papierové kapesníky, ktoré môže rodič kedykoľvek (aj počas lekcie v bazéne) použiť podľa potreby, a tiež samozrejme smetné koše na použité kapesníky. Do bazéna sa vchádza len na pokyn inštruktora.

Inštrukcie po lekcii

Po ukončení plávania sa rodič a dieťa osprchujú bez plaviek. Plavky nikdy nevyzliekajte priamo v bazéne ani pri bazéne a nežmýkajte ich do bazénovej vody! Po sprchovaní sa rodič a dieťa osušia.

Deti bývajú po plávaní smädné, preto odporúčame v tomto čase doplniť tekutiny, nadojčiť dieťa. Konzum pevných potravín je v priestore bazéna zakázaný!

V šatniach sa nachádza štvorčeky z buničiny do ušiek. Zľahka ju zasuniete do uší tak, aby nedošlo k podráždeniu bubienka a zatlačeniu prirodzeného mazu. Prosíme Vás aby ste štvročeky buničiny a iné nečistoty odhadzovali do smetného koša.

Po oblečení dieťatka je dobré zostať 20 až 30 minút v aklimatizačnej miestnosti (herni) vzhľadom na prechod do vonkajšieho prostredia. Tu je možné dieťa nakŕmiť, dať mu napiť, pohrať sa s hračkami (k dispozícii je detský kútik).

Všetkých rodičov a návštevníkov dôrazne prosíme o udržiavanie čistoty  vo všetkých priestoroch prevádzky detského centra.
Ďakujeme :o)